Valikko Sulje

KRIS-Suomen keskusliitto ry

Koulutussihteeri/Utbildnings sekreterare:

Hannele Valkama

hannele.valkama@kris.fi

p 050 3267170

Viestintä:

Pasi Immonen

pasi.immonen@kris.fi

p 050 410 9267

keskusliitto@kris.fi

KRIS-Tampere ry

Toiminnanjohtaja:

Päivi Peltola p  045 873 7477

paivi.peltola@kris.fi

Toimintakeskusvastaava:

Marko Rajamäki p  045 601 7658

marko.rajamaki@kris.fi

Vankilatyö : Vankilatyön koordinaattori:

Markku Ollikainen p  050 374 1282

markku.ollikainen@kris.fi

Perhetyön ohjaaja:

Leena Uhtakari p  0504654295

Leenauhtakari@kris.fi

Vapaaehtoistyö:

Reetta Alenius p. 0 45 8070261

reetta.alenius@kris.fi

Ohjaaja:

Tapani Saavalainen p  050 4760046

Tapani.saavalainen@kris.fi

Toimintakeskus:

Hatanpään valtatie 34 D 108 33100 Tampere

KRIS-Satakunta ry

Toiminnanjohtaja:

Minna Wahlman p 044 989 6944

minna.wahlman@kris.fi

Ohjaajat:

Aki Stenroos p 044 236 1410,

satakunta@kris.fi

Johanna Stenroos p 041 319 5963

Jonas Mäkinen p 044 242 1113

Toimintakeskus:

Liisankatu 10 , 28100 Pori

KRIS-Oulu ry

Toiminnanjohtaja/ Back Up! -hankevastaava:

Jaana Juntunen p 046-547 3112

Back Up! -hanketyöntekijä:

Anna Juntunen p 046 623 2883

Action! -hanketyöntekijä:

p 046 555 9654

Action! -hanketyöntekijä:

p 046 555 9547

Rassaus-Paja,Vastaava Ohjaaja:

Jani Pesälä p 046 531 4051

Saija Ijäs p 046 620 3172

Kädentaidot Vastaava Ohjaaja:

Teija Haipola-Väänänen p 046 541 4256

Toimintakeskus:

Palolantie 22, 90620 OULU

etunimi.sukunimi@kris.f

KRIS-Itä-Suomi ry

p 045 216 2588

Kuurnankatu 34, 80130 Joensuu. 2. Kerros

Liperin nuorisokahvila ja toimintakeskus:

Keskustie 15, 83160 Liperi

KRIS- Etelä-Pohjanmaa ry

Toiminnanjohtaja:

Sanna Lahtinen, p 045 843 4273

sanna.lahtinen@kris.fi

Toimintakeskusvastaava:

Tomi Pulkkinen, p 045 864 3882

etelapohjanmaa.vertastuki@kris.fi

Päivystyspuhelin p 045 864 3882

Luhdantie 2 60200 Seinäjoki

etela-pohjanmaa@kris.fi 

Hae oman alueesi KRIS Jäsenyhdistys ja ota rohkeasti yhteyttä!
KRIS
Jäsenyhdistykset