Valikko Sulje

KRIS-Suomen keskusliitto ry

Toiminnanjohtaja:

Marko Rajamäki p 045 601 7658

marko.rajamaki@kris.fi

Koulutussihteeri/Utbildnings sekreterare:

Hannele Valkama p 050 326 7170

hannele.valkama@kris.fi

Viestintä:

Pasi Immonen p 050 410 9267

pasi.immonen@kris.fi

krislehti@kris.fi

           ———————————–

KRIS-Tampere ry

Toiminnanjohtaja:

Päivi Peltola p  045 873 7477

paivi.peltola@kris.fi

Toimintakeskusvastaava:

Pete Nylund p  044 983 8768

pete.nylund@kris.fi

Ohjaaja:

Tapani Saavalainen p 050 4760046 

tapani.saavalainen@kris.fi

Vankilatyö : Vankilatyön koordinaattori:

Tero Hohenthal aloittaa 9.11.2020

Perhetyön ohjaaja:

Leena Uhtakari p  050 465 4295

leenauhtakari@kris.fi

Vapaaehtoistyö:

Reetta Alenius p. 045 8070261

reetta.alenius@kris.fi

Toimintakeskus:

Hatanpään valtatie 34 D 108 33100 Tampere

KRIS-Satakunta ry

Toiminnanjohtaja:

Minna Wahlman p 044 989 6944

minna.wahlman@kris.fi

Ohjaajat:

Aki Stenroos p 044 236 1410,

satakunta@kris.fi

Johanna Stenroos p 041 319 5963

Jonas Mäkinen p 044 242 1113

Toimintakeskus:

Liisankatu 10 , 28100 Pori

            ———————————

KRIS-Oulu ry

Toiminnanjohtaja/ Back Up! -hankevastaava:

Jaana Juntunen p 046-547 3112

Back Up! -hanketyöntekijä:

Anna Juntunen p 046 623 2883

Action! -hanketyöntekijä:

p 046 555 9654

Action! -hanketyöntekijä:

p 046 555 9547

Rassaus-Paja,Vastaava Ohjaaja:

Jani Pesälä p 046 531 4051

Saija Ijäs p 046 620 3172

Kädentaidot Vastaava Ohjaaja:

Teija Haipola-Väänänen p 046 541 4256

Toimintakeskus:

Palolantie 22, 90620 OULU

etunimi.sukunimi@kris.fi 

KRIS-Itä-Suomi ry

p 045 216 2588

Kuurnankatu 34, 80130 Joensuu. 2. Kerros

Liperin nuorisokahvila ja toimintakeskus:

Keskustie 15, 83160 Liperi

             ———————————-

KRIS- Etelä-Pohjanmaa ry

Toiminnanjohtaja:

Jenny Latva, p 045 843 4273

jenny.latva@kris.fi

Toimintakeskusvastaava:

Tomi Pulkkinen, p 045 864 3882

etelapohjanmaa.vertastuki@kris.fi

Päivystyspuhelin p 045 864 3882

Luhdantie 2 60200 Seinäjoki

etela-pohjanmaa@kris.fi 

Hae oman alueesi KRIS Jäsenyhdistys ja ota rohkeasti yhteyttä!
KRIS
Jäsenyhdistykset