Valikko Sulje

KRIS-Suomen keskusliitto ry

Toiminnanjohtaja:

Marko Rajamäki p 045 6017 658

marko.rajamaki@kris.fi

Koulutussihteeri/Utbildnings sekreterare:

Hannele Valkama p 050 3267 170

hannele.valkama@kris.fi

Viestintä:

Pasi Immonen p 050 4109 267

pasi.immonen@kris.fi

krislehti@kris.fi

           ———————————–

KRIS-Tampere ry

Toiminnanjohtaja:

Päivi Peltola p  045 8737 477

paivi.peltola@kris.fi

Toimintakeskusvastaava:

Minna Kyyhkynen

p. 050 3656 788

minna.kyyhkynen@kris.fi

Vankilatyö : Vankilatyön koordinaattori:

Tero Hohenthal  p.050 4760 046

tero.hohenthal@kris.fi

Perhetyön ohjaaja:

Leena Uhtakari p  050 4654 295

leena.uhtakari@kris.fi

Irti rikollisesta elämäntavasta-hanke:

Reetta Alenius p. 045 8070 261

reetta.alenius@kris.fi

Pete Nylund 

p.045 3493 564  

pete.nylund@kris.fi

Toimintakeskus:

Hatanpään valtatie 34 D 108 33100 Tampere

KRIS-Satakunta ry

Toiminnanjohtaja:

Minna Wahlman p 044 9896 944

minna.wahlman@kris.fi

Toimintakeskusvastaava:

Aki Stenroos p 044 2361 410,

aki.stenroos@kris.fi

Johanna Stenroos p 041 3195 963

Joonas Mäkinen p 044 2421 113

joonas.makinen@kris.fi

Toimintakeskus:

Isolinnankatu 28 ( käynti Maaherrankadun puolelta ) , 28100 Pori

            ———————————

KRIS-Oulu ry

Toiminnanjohtaja/ Back Up! -hankevastaava:

Jaana Juntunen p 046 5473 112

Back Up! -hanketyöntekijä:

Anna Juntunen p 046 6232 883

Action! -hanketyöntekijä:

p 046 5559 654

Action! -hanketyöntekijä:

p 046 5559 547

Rassaus-Paja,Vastaava Ohjaaja:

Jani Pesälä p 046 5314 051

Saija Ijäs p 046 6203 172

Kädentaidot Vastaava Ohjaaja:

Teija Haipola-Väänänen p 046 5414 256

Toimintakeskus:

Palolantie 22, 90620 OULU

etunimi.sukunimi@kris.fi 

KRIS-Itä-Suomi ry

p 045 2162 588

Liperin nuorisokahvila ja toimintakeskus:

Keskustie 15, 83160 Liperi

kris.itasuomi@kris.fi

         ———————————-

KRIS- Etelä-Pohjanmaa ry

Toiminnanjohtaja:

Sanna Lahtinen

sanna.lahtinen@kris.fi

Puh. 045 8434 273

Toimintakeskusvastaava
 
Mika Aalto
puh. 045 8643 882
 
 
Ohjaajat:
 
Jukka Auvinen ja Roni Isberg
 

etelapohjanmaa.vertastuki@kris.fi

Päivystyspuhelin p 045 8643 882

Luhdantie 2 60200 Seinäjoki

etela-pohjanmaa@kris.fi 

Hae oman alueesi KRIS Jäsenyhdistys ja ota rohkeasti yhteyttä!